Muzeum lidových staveb v Kouřimi, náš skanzen

Muzeum lidových staveb v Kouřimi, námi nazývaný spíše skanzen je kulturní památkou České republiky. Jedná se o muzeum v přírodě, shromažďující základní regionální typy lidové architektury z oblasti Čech a prezentující sociální i výtvarnou mnohotvarost a bohatost venkovského stavitelství.

Pestrý program, který pro nás organizují opravdoví nadšenci, naleznete zde v sekci pro návštěvníky.

Otevírací dobu , vstupné a jiné informace naleznete zde.

Podlipansko o.p.s., poradí tip na výlet

Podlipansko nabízí významnou historii, pestrou škálu dochovaných památek, krásnou přírodu a především živou současnost. Podlipansko se rozkládá ve Středočeském kraji v částech okresů Kolín, Nymburk a Praha-východ. Zahrnuje území 42 obcí, 4 měst, 1 městyse a je typickou venkovskou oblastí, odedávna bohatě zemědělsky využívanou.
Jedná se o jakýsi „most" mezi Polabím a Posázavím. Podívejte se zde na možnosti turistiky.

Podlipansko o.p.s., její hlavní cíle

Podlipansko o.p.s. (obecně prospěšná společnost) je MAS  (Místní Akční Skupina) , která vznikla za účelem zlepšení kvality života v tomto regionu. Jejím hlavním cílem je shromažďování a vyhodnocování projektů v rámci všech obcí tak, aby se následně daly podpořit finančními prostředky z různých evropských programů či fondů. Funkci MAS v regionu lze mimo jiné přirovnat ke grantové agentuře.  Obec Jevany je partnerem Podlipanska o.p.s..