Nejbližší svoz tříděného odpadu v Jevanech

Nejbližším termínem pro svoz tříděného odpadu je 7. září (pátek), kdy se sváží  PLAST (žlutý pytel)

Kompletní rozpis svozů tříděného odpadu včetně pravidel pro třídění a nakládku naleznete zde. Netříděný komunální odpad se z popelnic sváží každou středu brzo ráno.

 Svoz separovaného odpadu

Skanzen Kouřim - muzeum lidových staveb

Muzeum lidových staveb v Kouřimi, námi nazývaný spíše skanzen je kulturní památkou České republiky. Jedná se o muzeum v přírodě, shromažďující základní regionální typy lidové architektury z oblasti Čech a prezentující sociální i výtvarnou mnohotvarost a bohatost venkovského stavitelství.

Pestrý program, který pro nás organizují opravdoví nadšenci, naleznete zde v sekci pro návštěvníky.

Otevírací dobu , vstupné a jiné informace naleznete zde.

Jevanská infolinka

Jevanská infolinka je SMS služba OÚ Jevany. Byla spuštěna 17.9.2014. Cílem této služby je poskytování aktuálních informací o dění v obci formou SMS zpráv. Pokud si přejete dostávat aktuální informace o dění v obci, odešlete SMS zprávu na tel. číslo 778 06 60 70 ve tvaru: „JI“. Následně Vám budou zasílány informační zprávy. Jestliže chcete nějakou aktuální informaci "OZNÁMIT" prostřednictvím Jevanské infolinky. Odešlete zprávu o události na tel. číslo 778 06 60 70.  Vaše informace bude přeposlána všem registrovaným uživatelům, kteří se SMS zprávou přihlásili k odběru informací. Přejete-li si službu zrušit napište SMS zprávu ve tvaru: „NECHCI DOSTÁVAT ZPRÁVY“ a pošlete ji na již zmiňované telefonní číslo 778 06 60 70.

Jaké zprávy jsou prostřednictvím Jevanské linky rozesílány. Pořádání kulturních, sportovních akcí a koncertů, výstav atd. Jevanská infolinka bude sloužit k předávání důležitých zpráv OÚ Jevany, o svozech tříděného odpadu, dozvíte se o nalezení či ztrátě domácích mazlíčků, apod.Oznámení a zprávy budou korigovány, aby nebyl Váš telefon zahlcen nepřiměřeným množstvím informací.

Registrace k odběru SMS informací je ZDARMA. Za registrační nebo oznamovací SMS platíte cenu podle Vašeho tarifu. Pokud cestujete do zahraničí i příchozí zprávy Vám budou účtovány dle Vašeho aktuálního tarifu.

 

Instalace laviček

Jevany o.p.s. děkuje za spolupráci SDH Jevany při instalaci nových laviček, která proběhla ve středu 7. září 2016. Lavičky jsou usazeny v okolí rybníků Ján a Švejcar. Více fotografií z realizované akce najdete v sekci "naše činnost".